NB20K00103KBA
NB20K00103KBA KYOCERA AVX
nb21-nb12-nb20.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: KYOCERA AVX - NB20K00103KBA - NTC-Thermistor, 10 kOhm, Baureihe NB20, 3630 K, SMD, 1206 [Metrisch 3216]
tariffCode: 85334010
rohsCompliant: Y-EX
Thermistor: NTC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
Widerstand (25°C): 10kohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Thermische Zeitkonstante (in Luft): 7s
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Surface Mount
euEccn: NLR
B-Konstante: 3630K
Toleranz B-Konstante: ± 3%
NTC-Gehäusegröße: 1206 [Metrisch 3216]
Produktpalette: NB20
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Widerstandstoleranz (25°C): ± 10%
Fühlermaterial: -
Betriebstemperatur, max.: 150°C
на замовлення 783 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - NB20K00103KBA - NTC-Thermistor, 10 kOhm, Baureihe NB20, 3630 K, SMD, 1206 [Metrisch 3216], tariffCode: 85334010, rohsCompliant: Y-EX, Thermistor: NTC, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Fühlerdurchmesser: -, Qualifikation: AEC-Q200, Widerstand (25°C): 10kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Thermische Zeitkonstante (in Luft): 7s, Anschlusslänge: -, NTC-Montage: Surface Mount, euEccn: NLR, B-Konstante: 3630K, Toleranz B-Konstante: ± 3%, NTC-Gehäusegröße: 1206 [Metrisch 3216], Produktpalette: NB20, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Widerstandstoleranz (25°C): ± 10%, Fühlermaterial: -, Betriebstemperatur, max.: 150°C.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NB20K00103KBA NB20K00103KBA Виробник : KYOCERA AVX nb21-nb12-nb20.pdf Description: KYOCERA AVX - NB20K00103KBA - NTC-Thermistor, 10 kOhm, Baureihe NB20, 3630 K, SMD, 1206 [Metrisch 3216]
tariffCode: 85334010
rohsCompliant: Y-EX
Thermistor: NTC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
Widerstand (25°C): 10kohm
usEccn: EAR99
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Surface Mount
euEccn: NLR
B-Konstante: 3630K
Toleranz B-Konstante: ± 3%
Produktpalette: NB20
Fühlermaterial: -
на замовлення 783 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 37
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
B25/85: 3630K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±10%
Part Status: Active
Power - Max: 240 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Мінімальне замовлення: 12
NB20K00103KBA nb21-nb12-nb20.pdf
Mounting Type: Surface Mount
B25/85: 3630K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±10%
Part Status: Active
Power - Max: 240 mW
товару немає в наявності
NB20K00103KBA NB20K00103KBA Виробник : Kyocera AVX nb21-nb12-nb20.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 10KOhm 10%
товару немає в наявності
NB20K00103KBA Виробник : KYOCERA AVX nb21-nb12-nb20.pdf Category: SMD measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 10kΩ; SMD; 1206; 3630K; ±10%
Resistance: 10kΩ
Mounting: SMD
Tolerance: ±10%