NB20R00105JBA
NB20R00105JBA KYOCERA AVX
2097307.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: KYOCERA AVX - NB20R00105JBA - NTC-Thermistor, 1 MOhm, Baureihe NB20, 4400 K, SMD, 1206 [Metrisch 3216]
tariffCode: 85334090
Thermistormontage: Oberflächenmontage
rohsCompliant: Y-EX
Thermistor: NTC
Bauform - Thermistor: 1206 [Metrisch 3216]
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
isCanonical: N
Widerstand (25°C): 1Mohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Thermische Zeitkonstante (in Luft): 7s
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Oberflächenmontage
euEccn: NLR
B-Konstante: 4400K
Toleranz B-Konstante: ±3%
NTC-Gehäusegröße: 1206 [Metrisch 3216]
Produktpalette: NB20
productTraceability: No
Widerstandstoleranz (25°C): ±5%
Fühlermaterial: -
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
на замовлення 688 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - NB20R00105JBA - NTC-Thermistor, 1 MOhm, Baureihe NB20, 4400 K, SMD, 1206 [Metrisch 3216], tariffCode: 85334090, Thermistormontage: Oberflächenmontage, rohsCompliant: Y-EX, Thermistor: NTC, Bauform - Thermistor: 1206 [Metrisch 3216], hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Fühlerdurchmesser: -, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: N, Widerstand (25°C): 1Mohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Thermische Zeitkonstante (in Luft): 7s, Anschlusslänge: -, NTC-Montage: Oberflächenmontage, euEccn: NLR, B-Konstante: 4400K, Toleranz B-Konstante: ±3%, NTC-Gehäusegröße: 1206 [Metrisch 3216], Produktpalette: NB20, productTraceability: No, Widerstandstoleranz (25°C): ±5%, Fühlermaterial: -, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (17-Jan-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NB20R00105JBA NB20R00105JBA Виробник : Kyocera AVX nb21_nb12_nb20-3165367.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 1M OHM 5%
на замовлення 6281 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 19
NB20R00105JBA NB20R00105JBA Виробник : KYOCERA AVX 2097307.pdf Description: KYOCERA AVX - NB20R00105JBA - NTC-Thermistor, 1 MOhm, Baureihe NB20, 4400 K, SMD, 1206 [Metrisch 3216]
tariffCode: 85334090
rohsCompliant: Y-EX
Thermistor: NTC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
isCanonical: Y
Widerstand (25°C): 1Mohm
usEccn: EAR99
Anschlusslänge: -
euEccn: NLR
B-Konstante: 4400K
Toleranz B-Konstante: ±3%
Produktpalette: NB20
productTraceability: No
Fühlermaterial: -
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
на замовлення 688 шт:
Мінімальне замовлення: 44
NB20R00105JBA NB20R00105JBA Виробник : KYOCERA AVX nb21-nb12-nb20.pdf Description: NTC - THERMISTOR
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 1M
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 240 mW
Мінімальне замовлення: 12
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 1M
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 240 mW
NB20R00105JBA NB20R00105JBA Виробник : KYOCERA AVX Components nb21-nb12-nb20.pdf Thermistor NTC 1000K Ohm 5% 2-Pin 1206 Surface Mount Solder Pad 4400K -5 to -4.5 T/R Automotive AEC-Q200