NB21K00103JBB
NB21K00103JBB KYOCERA AVX
nb21_nb12_nb20-3165367.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 10KOhm 10%
на замовлення 6864 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 18
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - NB21K00103JBB - NTC-Thermistor, 10 kOhm, Baureihe NB21, 3630 K, SMD, 0603 [Metrisch 1608], tariffCode: 85334090, Thermistormontage: Oberflächenmontage, rohsCompliant: Y-EX, Thermistor: NTC, Bauform - Thermistor: 0603 [Metrisch 1608], hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Fühlerdurchmesser: -, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, Widerstand (25°C): 10kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Thermische Zeitkonstante (in Luft): 4s, Anschlusslänge: -, NTC-Montage: Oberflächenmontage, euEccn: NLR, B-Konstante: 3630K, Toleranz B-Konstante: ±3%, NTC-Gehäusegröße: 0603 [Metrisch 1608], Produktpalette: NB21 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Widerstandstoleranz (25°C): ±5%, Fühlermaterial: -, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (17-Jan-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NB21K00103JBB NB21K00103JBB Виробник : KYOCERA AVX nb21-nb12-nb20.pdf Description: KYOCERA AVX - NB21K00103JBB - NTC-Thermistor, 10 kOhm, Baureihe NB21, 3630 K, SMD, 0603 [Metrisch 1608]
tariffCode: 85334090
Thermistormontage: Oberflächenmontage
rohsCompliant: Y-EX
Thermistor: NTC
Bauform - Thermistor: 0603 [Metrisch 1608]
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
Widerstand (25°C): 10kohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Thermische Zeitkonstante (in Luft): 4s
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Surface Mount
euEccn: NLR
B-Konstante: 3630K
Toleranz B-Konstante: ± 3%
NTC-Gehäusegröße: 0603 [Metrisch 1608]
Produktpalette: NB21
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Widerstandstoleranz (25°C): ± 5%
Fühlermaterial: -
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
на замовлення 250 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85334090
rohsCompliant: Y-EX
Thermistor: NTC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
isCanonical: Y
Widerstand (25°C): 10kohm
usEccn: EAR99
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Oberflächenmontage
euEccn: NLR
B-Konstante: 3630K
Toleranz B-Konstante: ±3%
Produktpalette: NB21 Series
Fühlermaterial: -
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
Мінімальне замовлення: 39
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
B25/85: 3630K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 70 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
на замовлення 220 шт:
Мінімальне замовлення: 12
NB21K00103JBB Виробник : AVX nb21-nb12-nb20.pdf 07+;
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
B25/85: 3630K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±5%
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 70 mW
Qualification: AEC-Q200
товару немає в наявності
NB21K00103JBB Виробник : KYOCERA AVX nb21-nb12-nb20.pdf Category: SMD measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 10kΩ; SMD; 0603; 3630K; ±5%
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 10kΩ
Mounting: SMD
Material constant B: 3630K
Tolerance: ±5%