NBB5-18GM60-WS
NBB5-18GM60-WS Pepperl+Fuchs, Inc.
124311_eng.pdf?v=20190111000159
Виробник: Pepperl+Fuchs, Inc.
Description: INDUCTIVE SEN 5MM NO
Packaging: Box
Package / Case: Cylinder, Threaded - M18
Output Type: SCR-NO, 2-Wire
Sensing Distance: 0.197" (5mm)
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Cable
Voltage - Supply: 20V ~ 253V
Material - Body: Nickel-Plated Brass
Sensor Type: Inductive
Ingress Protection: IP67
Indicator: LED
Part Status: Active
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Category: AC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; Range: 0÷5mm; 20÷253VAC; OUT: 2-wire NO; M18, Body material: brass, Connection: cables, Kind of forehead: embedded, Type of sensor: inductive, IP rating: IP67, Switch housing: M18, Plating material: nickel, Operating temperature: -25...70°C, Range: 0...5mm, Overall length: 60mm, Thread length: 60mm, Max. operating current: 200mA, Lead length: 2m, Switching frequency max: 20Hz, Supply voltage: 20...253V AC, Output configuration: 2-wire NO.
Інші пропозиції NBB5-18GM60-WS
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Sensor: inductive; Range: 0÷5mm; 20÷253VAC; OUT: 2-wire NO; M18
Body material: brass
Connection: cables
Kind of forehead: embedded
Type of sensor: inductive
IP rating: IP67
Switch housing: M18
Plating material: nickel
Operating temperature: -25...70°C
Range: 0...5mm
Overall length: 60mm
Thread length: 60mm
Max. operating current: 200mA
Lead length: 2m
Switching frequency max: 20Hz