NC12MC0272JBB
NC12MC0272JBB KYOCERA AVX
nc12-20.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: THERM NTC 2.7KOHM 3910K 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
B25/85: 3910K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 2.7k
Resistance Tolerance: ±5%
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 120 mW
Qualification: AEC-Q200
на замовлення 3600 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: THERM NTC 2.7KOHM 3910K 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, B25/85: 3910K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 2.7k, Resistance Tolerance: ±5%, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 120 mW, Qualification: AEC-Q200.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NC12MC0272JBB NC12MC0272JBB Виробник : Kyocera AVX nc12_20-3165165.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 0805 2.7Kohm 5% NCNR
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Mounting Type: Surface Mount
B25/85: 3910K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance Tolerance: ±5%
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 120 mW