NC20K00103KBA
NC20K00103KBA KYOCERA AVX
nc12-20.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: THERMISTOR NTC 10KOHM 3630K 1206
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
B25/85: 3630K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±10%
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 240 mW
Qualification: AEC-Q200
на замовлення 3000 шт:
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - NC20K00103KBA - NTC-Thermistor, 10 kOhm, Baureihe NC20, 3630 K, SMD, 1206 [Metrisch 3216], tariffCode: 85334010, Thermistormontage: Oberflächenmontage, rohsCompliant: YES, Thermistor: NTC, Bauform - Thermistor: 1206 [Metrisch 3216], hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Fühlerdurchmesser: -, Qualifikation: AEC-Q200, Widerstand (25°C): 10kohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Thermische Zeitkonstante (in Luft): 7s, Anschlusslänge: -, NTC-Montage: Oberflächenmontage, euEccn: NLR, B-Konstante: 3630K, Toleranz B-Konstante: ±3%, NTC-Gehäusegröße: 1206 [Metrisch 3216], Produktpalette: NC20, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Widerstandstoleranz (25°C): ±10%, Fühlermaterial: -, Betriebstemperatur, max.: 150°C.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NC20K00103KBA NC20K00103KBA Виробник : KYOCERA AVX 181984.pdf Description: KYOCERA AVX - NC20K00103KBA - NTC-Thermistor, 10 kOhm, Baureihe NC20, 3630 K, SMD, 1206 [Metrisch 3216]
tariffCode: 85334010
rohsCompliant: YES
Thermistor: NTC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
Widerstand (25°C): 10kohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Thermische Zeitkonstante (in Luft): 7s
Anschlusslänge: -
NTC-Montage: Oberflächenmontage
euEccn: NLR
B-Konstante: 3630K
Toleranz B-Konstante: ±3%
NTC-Gehäusegröße: 1206 [Metrisch 3216]
Produktpalette: NC20
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Widerstandstoleranz (25°C): ±10%
Fühlermaterial: -
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
NC20K00103KBA NC20K00103KBA Виробник : Kyocera AVX nc12_20.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 10K OHM 10%
Мінімальне замовлення: 17
tariffCode: 85334010
Thermistormontage: Oberflächenmontage
rohsCompliant: YES
Thermistor: NTC
Bauform - Thermistor: 1206 [Metrisch 3216]
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Fühlerdurchmesser: -
Qualifikation: AEC-Q200
Widerstand (25°C): 10kohm
usEccn: EAR99
Anschlusslänge: -
euEccn: NLR
B-Konstante: 3630K
Toleranz B-Konstante: ±3%
Produktpalette: NC20
Fühlermaterial: -
Мінімальне замовлення: 38
Mounting Type: Surface Mount
B25/85: 3630K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±10%
Part Status: Active
Power - Max: 240 mW