NC2D-JP-DC12V
NC2D-JP-DC12V Panasonic Electric Works
NC_Relays.pdf
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 1250VA
на замовлення 1269 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - NC2D-JP-DC12V - Universelles Leistungsrelais, Baureihe NC, monostabil, DPDT, 12V DC, 5A, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silber-Nickel, Kontaktstrom: 5A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 400ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30VDC, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: NC, productTraceability: No, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: 250VAC, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NC2D-JP-DC12V NC2D-JP-DC12V Виробник : Panasonic mech_eng_nc.pdf Power Relay 12VDC 5A DPDT(25.4x28.34x10.9)mm THT
на замовлення 880 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
на замовлення 880 шт:
Мінімальне замовлення: 9
на замовлення 25 шт:
Мінімальне замовлення: 8
NC2D-JP-DC12V NC2D-JP-DC12V Виробник : Panasonic Industrial Devices NC_Relays.pdf General Purpose Relays 5A 12VDC DPDT FLAT PCB
на замовлення 43 шт:
NC2D-JP-DC12V NC2D-JP-DC12V Виробник : PANASONIC mech_eng_nc.pdf?f_cd=300382 Description: PANASONIC - NC2D-JP-DC12V - Universelles Leistungsrelais, Baureihe NC, monostabil, DPDT, 12V DC, 5A
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 400ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: NC
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 250VAC
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 10 шт:
на замовлення 4 шт:
NC2D-JP-DC12V Виробник : NAIS NC_Relays.pdf 07+
товару немає в наявності