NC2D-JP-DC24V
NC2D-JP-DC24V Panasonic Electric Works
NC_Relays.pdf
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 1250VA
на замовлення 507 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - NC2D-JP-DC24V - Leistungsrelais, DPDT, 24 VDC, 5 A, NC, Durchsteckmontage, Monostabil, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Zulassungen & Normen: CSA, UL, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silber-Nickel, Kontaktstrom: 5A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 1.6kohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30V, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: NC, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: DPDT, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NC2D-JP-DC24V NC2D-JP-DC24V Виробник : Panasonic Industrial Devices NC_Relays.pdf General Purpose Relays 5A 24VDC DPDT FLAT PCB
на замовлення 21 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NC2D-JP-DC24V NC2D-JP-DC24V Виробник : Panasonic mech_eng_nc.pdf Power Relay 24VDC 5A DPDT(25.4x28.34x10.9)mm THT
на замовлення 380 шт:
Мінімальне замовлення: 13
на замовлення 640 шт:
Мінімальне замовлення: 20
на замовлення 780 шт:
Мінімальне замовлення: 13
на замовлення 380 шт:
NC2D-JP-DC24V Виробник : NAIS NC_Relays.pdf 07+
NC2D-JP-DC24V NC2D-JP-DC24V Виробник : PANASONIC ARMCS02671-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: PANASONIC - NC2D-JP-DC24V - Leistungsrelais, DPDT, 24 VDC, 5 A, NC, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CSA, UL
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.6kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: NC
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
товару немає в наявності