Продукція > PANASONIC > NC4D-JP-DC12V
NC4D-JP-DC12V
NC4D-JP-DC12V Panasonic
mech_eng_nc.pdf
Виробник: Panasonic
Power Relay 12VDC 4A 4PDT(38.1x28.34x10.9)mm THT
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 60 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NC4D-JP-DC12V NC4D-JP-DC12V Виробник : Panasonic Industrial Devices NC_Relays.pdf General Purpose Relays 5A 12VDC 4PDT FLAT PCB
на замовлення 20 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NC4D-JP-DC12V NC4D-JP-DC12V Виробник : Panasonic mech_eng_nc.pdf Power Relay 12VDC 4A 4PDT(38.1x28.34x10.9)mm THT
на замовлення 60 шт:
Мінімальне замовлення: 20
на замовлення 87 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 1 шт:
NC4D-JP-DC12V Виробник : NAIS NC_Relays.pdf 07+
товару немає в наявності
товару немає в наявності
NC4D-JP-DC12V NC4D-JP-DC12V Виробник : PANASONIC mech_eng_nc.pdf?f_cd=300382 Description: PANASONIC - NC4D-JP-DC12V - Universelles Leistungsrelais, Baureihe NC, monostabil, 4PDT, 12V DC, 5A
Zulassungen & Normen: -
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
Kontaktstrom: 5
Spulenwiderstand: 200
Kontaktspannung V DC: 30
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: NC
Spulenspannung: 12
Kontaktkonfiguration: 4PDT
Kontaktspannung V AC: 250
SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)
NC4D-JP-DC12V NC4D-JP-DC12V Виробник : Panasonic Electric Works NC_Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 60 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC