NC4D-JP-DC24V
NC4D-JP-DC24V Panasonic Electric Works
NC_Relays.pdf
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 30 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 1250VA
на замовлення 195 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - NC4D-JP-DC24V - Universelles Leistungsrelais, Baureihe NC, monostabil, 4PDT, 24V DC, 5A, tariffCode: 85364190, rohsCompliant: YES, Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silber-Nickel, Kontaktstrom: 5A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 800ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: 30VDC, Relaismontage: Durchsteckmontage, Produktpalette: NC, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VDC, Kontaktkonfiguration: 4PDT, Kontaktspannung V AC: 250VAC, SVHC: No SVHC (07-Jul-2017).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NC4D-JP-DC24V NC4D-JP-DC24V Виробник : Panasonic Industrial Devices NC_Relays.pdf General Purpose Relays 5A 24VDC 4PDT FLAT PCB
на замовлення 31 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NC4D-JP-DC24V NC4D-JP-DC24V Виробник : PANASONIC mech_eng_nc.pdf?f_cd=300382 Description: PANASONIC - NC4D-JP-DC24V - Universelles Leistungsrelais, Baureihe NC, monostabil, 4PDT, 24V DC, 5A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
Kontaktstrom: 5A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 800ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: NC
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: 4PDT
Kontaktspannung V AC: 250VAC