NCP1077P100G
NCP1077P100G ON Semiconductor
ncp1070d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
AC to DC Switching Converter Off-Line Switcher 6.6V 100kHz Tube 7-Pin PDIP
на замовлення 2733 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 295
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Duty Cycle: 69%, Frequency - Switching: 100kHz, Internal Switch(s): Yes, Voltage - Breakdown: 700V, Output Isolation: Isolated, Topology: Flyback, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 6.3V ~ 10V, Supplier Device Package: 7-PDIP, Fault Protection: Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit, Voltage - Start Up: 8.1 V, Part Status: Active, Power (Watts): 25 W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP1077P100G NCP1077P100G Виробник : ON Semiconductor ncp1070d.pdf AC to DC Switching Converter Off-Line Switcher 6.6V 100kHz Tube 7-Pin PDIP
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 295
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Duty Cycle: 69%
Frequency - Switching: 100kHz
Internal Switch(s): Yes
Voltage - Breakdown: 700V
Output Isolation: Isolated
Topology: Flyback
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 6.3V ~ 10V
Supplier Device Package: 7-PDIP
Fault Protection: Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Voltage - Start Up: 8.1 V
Part Status: Active
Power (Watts): 25 W
на замовлення 240 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 68 шт:
Мінімальне замовлення: 2
NCP1077P100G Виробник : ONSEMI ncp1070-d.pdf Category: Voltage regulators - DC/DC circuits
Description: IC: PMIC; AC/DC switcher,PWM controller; DIP7; flyback; 6.3÷10VDC
Type of integrated circuit: PMIC
Kind of integrated circuit: AC/DC switcher; PWM controller
Output current: 0.8A
Frequency: 90...110kHz
Mounting: SMD
Case: DIP7
Topology: flyback
Number of channels: 1
Operating temperature: -40...125°C
On-state resistance: 6.9Ω