NCP1117DT18RKG
NCP1117DT18RKG ON Semiconductor
ncp1117d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
LDO Regulator Pos 1.8V 1A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
на замовлення 5000 шт:
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: DPAK, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Part Status: Active, PSRR: 70dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 800mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP1117DT18RKG NCP1117DT18RKG Виробник : ON Semiconductor ncp1117d.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 1A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Кількість Ціна
NCP1117DT18RKG NCP1117DT18RKG Виробник : onsemi ncp1117-d.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DPAK
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Part Status: Active
PSRR: 70dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 800mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
NCP1117DT18RKG NCP1117DT18RKG Виробник : onsemi ncp1117-d.pdf LDO Voltage Regulators 1.8V 1A Positive
Мінімальне замовлення: 10
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Active
PSRR: 70dB (120Hz)
Мінімальне замовлення: 9
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 1.8V; 1A; DPAK; SMD; ±1%
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 1.2V
Output voltage: 1.8V
Output current: 1A
Case: DPAK
Mounting: SMD
Manufacturer series: NCP1117
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: 0...125°C
Tolerance: ±1%