NCP114AMX125TCG
NCP114AMX125TCG ON Semiconductor
ncp114-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
LDO Regulator Pos 1.25V 0.3A 4-Pin UDFN EP T/R
на замовлення 2005152 шт:
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.25V 300MA 4-UDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-UDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 95 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-UDFN (1.0x1.0), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.25V, Control Features: Enable, PSRR: 75dB (1kHz), Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
Кількість Ціна
NCP114AMX125TCG NCP114AMX125TCG Виробник : ON Semiconductor ncp114-d.pdf LDO Regulator Pos 1.25V 0.3A 4-Pin UDFN EP T/R
NCP114AMX125TCG NCP114AMX125TCG Виробник : onsemi ncp114-d.pdf LDO Voltage Regulators 300 MA CMOS LDO AD OPTION
Мінімальне замовлення: 32
NCP114AMX125TCG NCP114AMX125TCG Виробник : onsemi ncp114-d.pdf Description: IC REG LINEAR 1.25V 300MA 4-UDFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 4-UDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 95 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-UDFN (1.0x1.0)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.25V
Control Features: Enable
PSRR: 75dB (1kHz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Мінімальне замовлення: 29
Мінімальне замовлення: 22
NCP114AMX125TCG Виробник : ON Semiconductor ncp114-d.pdf
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 75dB (1kHz)
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 1.25V; 300mA; uDFN4; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Output voltage: 1.25V
Output current: 0.3A
Case: uDFN4
Mounting: SMD
Manufacturer series: NCP114
Operating temperature: -40...85°C
Tolerance: ±2%