Продукція > ONSEMI > NCP1238AD65R2G
NCP1238AD65R2G
NCP1238AD65R2G onsemi
ncp1238-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 7 Leads
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Duty Cycle: 80%
Frequency - Switching: 65kHz
Topology: Flyback
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 9.5V ~ 28V
Supplier Device Package: 7-SOIC
Fault Protection: Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Voltage - Start Up: 12 V
Part Status: Obsolete
на замовлення 12500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 325
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 7 Leads, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Duty Cycle: 80%, Frequency - Switching: 65kHz, Internal Switch(s): No, Output Isolation: Isolated, Topology: Flyback, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 9.5V ~ 28V, Supplier Device Package: 7-SOIC, Fault Protection: Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit, Voltage - Start Up: 12 V, Part Status: Obsolete.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP1238AD65R2G NCP1238AD65R2G Виробник : ON Semiconductor ncp1238-d.pdf AC to DC Switching Converter Flyback 10.5V 70kHz T/R 7-Pin SOIC
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 338
NCP1238AD65R2G NCP1238AD65R2G Виробник : onsemi NCP1238_D-2316912.pdf Switching Controllers DSS LATCH SOCP 65KHZ
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Duty Cycle: 80%
Frequency - Switching: 65kHz
Topology: Flyback
Voltage - Start Up: 12 V