Продукція > ONSEMI > NCP1239FD65R2G
NCP1239FD65R2G
NCP1239FD65R2G onsemi
ncp1239-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 7 Leads
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Duty Cycle: 80%
Frequency - Switching: 65kHz
Topology: Flyback
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 8.8V ~ 35V
Supplier Device Package: 7-SOIC
Fault Protection: Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage
Voltage - Start Up: 12 V
Part Status: Active
на замовлення 5000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 7 Leads, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Duty Cycle: 80%, Frequency - Switching: 65kHz, Internal Switch(s): No, Output Isolation: Isolated, Topology: Flyback, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 8.8V ~ 35V, Supplier Device Package: 7-SOIC, Fault Protection: Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Voltage - Start Up: 12 V, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP1239FD65R2G NCP1239FD65R2G Виробник : ON Semiconductor ncp1239-d.pdf AC to DC Switching Converter Flyback 65kHz T/R 7-Pin SOIC
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 661
Мінімальне замовлення: 661
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Duty Cycle: 80%
Frequency - Switching: 65kHz
Topology: Flyback
Voltage - Start Up: 12 V
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 6
NCP1239FD65R2G NCP1239FD65R2G Виробник : onsemi ncp1239-d.pdf Switching Controllers NCP1239F 65KHZ
Мінімальне замовлення: 6
товару немає в наявності
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
SVHC: No SVHC (17-Jan-2022)
товару немає в наявності
NCP1239FD65R2G Виробник : ONSEMI ncp1239-d.pdf Category: Voltage regulators - DC/DC circuits
Description: IC: PMIC; AC/DC switcher,PWM controller; SO7; flyback; 8.8÷32VDC
Type of integrated circuit: PMIC
Kind of integrated circuit: AC/DC switcher; PWM controller
Output current: -0.5...0.5A
Frequency: 60...70kHz
Mounting: SMD
Case: SO7
Number of channels: 1
Operating temperature: -40...125°C