NCP145AMX120TCG
NCP145AMX120TCG ON Semiconductor
ncp145-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
LDO Regulator Pos 1.2V 0.5A 4-Pin XDFN EP T/R
на замовлення 11000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.2V 500MA 4-XDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-XDFN (1.2x1.2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 70dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 500mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 110 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP145AMX120TCG NCP145AMX120TCG Виробник : ON Semiconductor ncp145-d.pdf LDO Regulator Pos 1.2V 0.5A 4-Pin XDFN EP T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 86
NCP145AMX120TCG NCP145AMX120TCG Виробник : onsemi ncp145-d.pdf LDO Voltage Regulators BIAS RAIL 500MA LDO 1.0V
на замовлення 798 шт:
Мінімальне замовлення: 24
NCP145AMX120TCG NCP145AMX120TCG Виробник : onsemi ncp145-d.pdf Description: IC REG LINEAR 1.2V 500MA 4-XDFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 4-XDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-XDFN (1.2x1.2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 110 µA
на замовлення 352 шт:
Мінімальне замовлення: 16
NCP145AMX120TCG Виробник : ONSEMI ONSM-S-A0016775264-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - NCP145AMX120TCG - LDO, FIXED, 1.2V, 0.5A, XDFN-4
tariffCode: 85423990
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
NCP145AMX120TCG Виробник : ONSEMI ncp145-d.pdf Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; fixed; 1.2V; 500mA; XDFN4; SMD; -40÷85°C
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed
Voltage drop: 0.14V
Output voltage: 1.2V
Output current: 0.5A
Case: XDFN4
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C
Tolerance: ±1.5%
Number of channels: 1
Input voltage: 1...5.5V
Quiescent current: 80µA
Мінімальне замовлення: 459
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 70dB (1kHz)