Продукція > ONSEMI > NCP163AFCS250T2G
NCP163AFCS250T2G
NCP163AFCS250T2G onsemi
ncp163-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC REG LINEAR 2.5V 250MA 4-WLCSP
Packaging: Bulk
Package / Case: 4-XFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 20 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 4-WLCSP (0.64x0.64)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 91dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.175V @ 250mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Soft Start
на замовлення 160000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.5V 250MA 4-WLCSP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 4-XFBGA, WLCSP, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 20 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 4-WLCSP (0.64x0.64), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Obsolete, PSRR: 91dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.175V @ 250mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Soft Start.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP163AFCS250T2G NCP163AFCS250T2G Виробник : ON Semiconductor ncp163-d.pdf LDO Regulator Pos 2.5V 0.25A 4-Pin WLCSP T/R
Кількість Ціна
NCP163AFCS250T2G NCP163AFCS250T2G Виробник : ON Semiconductor NCP163_D-2317108.pdf LDO Voltage Regulators CSP LDO 250 MA ULTRA-LOW
NCP163AFCS250T2G Виробник : ONSEMI ONSM-S-A0016754230-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - NCP163AFCS250T2G - LDO, FIXED, 2.5V, 0.25A, -40 TO 125DEG C
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
NCP163AFCS250T2G NCP163AFCS250T2G Виробник : onsemi ncp163-d.pdf Description: IC REG LINEAR 2.5V 250MA 4-WLCSP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 4-XFBGA, WLCSP
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 250mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete