Продукція > ONSEMI > NCP186BMX185TAG
NCP186BMX185TAG
NCP186BMX185TAG onsemi
ncp186-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC REG LINEAR 1.85V 1A 8-XDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-XFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 140 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-XDFN (1.6x1.2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.85V
Control Features: Enable
PSRR: 75dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.28V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Soft Start
на замовлення 70000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.85V 1A 8-XDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-XFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 140 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-XDFN (1.6x1.2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.85V, Control Features: Enable, PSRR: 75dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.28V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Soft Start.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
Кількість Ціна
NCP186BMX185TAG NCP186BMX185TAG Виробник : onsemi ncp186-d.pdf Description: IC REG LINEAR 1.85V 1A 8-XDFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 75dB (1kHz)
Мінімальне замовлення: 13
на замовлення 985 шт:
Мінімальне замовлення: 13
NCP186BMX185TAG NCP186BMX185TAG Виробник : ON Semiconductor ncp186-d.pdf LDO Regulator Pos 1.85V 1A 8-Pin XDFN EP T/R