Продукція > ONSEMI > NCP4587DMX12TCG
NCP4587DMX12TCG
NCP4587DMX12TCG onsemi
NCP4587.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC REG LINEAR 1.2V 150MA 6-XDFN
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-XFDFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Voltage - Input (Max): 5.25V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-XDFN (1.2x1.2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
PSRR: 70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 150mA
Protection Features: Over Current
на замовлення 57923 шт:
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.2V 150MA 6-XDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-XFDFN, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 4 µA, Voltage - Input (Max): 5.25V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-XDFN (1.2x1.2), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, PSRR: 70dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.4V @ 150mA, Protection Features: Over Current.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP4587DMX12TCG NCP4587DMX12TCG Виробник : ON Semiconductor NCP4587-D-875806.pdf LDO Voltage Regulators 3-MODE 150 MA LDO REG
NCP4587DMX12TCG Виробник : ONN NCP4587.pdf
NCP4587DMX12TCG NCP4587DMX12TCG Виробник : onsemi NCP4587.pdf Description: IC REG LINEAR 1.2V 150MA 6-XDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-XFDFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Voltage - Input (Max): 5.25V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 70dB (1kHz)