Продукція > ONN > NCP4680DSQ15T1G
NCP4680DSQ15T1G ONN
NCP4680.pdf
Виробник: ONN
на замовлення 2097 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.5V 150MA SC88A, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 70 µA, Voltage - Input (Max): 5.25V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SC-88A (SC-70-5/SOT-353), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V, Control Features: Enable, PSRR: 75dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.54V @ 150mA, Protection Features: Over Current.
Інші пропозиції NCP4680DSQ15T1G
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP4680DSQ15T1G Виробник : ON Semiconductor NCP4680-D-47261.pdf LDO Voltage Regulators 150 mA LDO Wide Voltage Input
NCP4680DSQ15T1G NCP4680DSQ15T1G Виробник : onsemi NCP4680.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 150MA SC88A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 70 µA
Voltage - Input (Max): 5.25V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
PSRR: 75dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.54V @ 150mA