Продукція > ONSEMI > NCP4683DSQ28T1G
NCP4683DSQ28T1G
NCP4683DSQ28T1G onsemi
NCP4683.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC REG LINEAR 2.8V 300MA SC88A
Packaging: Bulk
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 75 µA
Voltage - Input (Max): 5.25V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 300mA
Protection Features: Over Current
на замовлення 8888 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.8V 300MA SC88A, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 75 µA, Voltage - Input (Max): 5.25V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SC-88A (SC-70-5/SOT-353), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.8V, Control Features: Enable, PSRR: 65dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 300mA, Protection Features: Over Current.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP4683DSQ28T1G Виробник : ONSEMI ONSM-S-A0013302043-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - NCP4683DSQ28T1G - LDO, FIXED, 2.8V, 0.3A, SOT-323-5
tariffCode: 85423990
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 300
NCP4683DSQ28T1G Виробник : ONN NCP4683.pdf
NCP4683DSQ28T1G Виробник : ON Semiconductor NCP4683-D-86635.pdf LDO Voltage Regulators 300MA LDO REGULATOR
NCP4683DSQ28T1G NCP4683DSQ28T1G Виробник : onsemi NCP4683.pdf Description: IC REG LINEAR 2.8V 300MA SC88A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.25V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 65dB (1kHz)