Продукція > ONSEMI > NCP508MT18TBG
NCP508MT18TBG
NCP508MT18TBG onsemi
ncp508-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC REG LINEAR 1.8V 50MA 6WDFN
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-WFDFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1 µA
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-WDFN (1.5x1.5)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
PSRR: 70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.18V @ 50mA (Typ)
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 1.9 mA
на замовлення 33856 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 50MA 6WDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WFDFN, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 50mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1 µA, Voltage - Input (Max): 7V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-WDFN (1.5x1.5), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, PSRR: 70dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.18V @ 50mA (Typ), Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 1.9 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP508MT18TBG NCP508MT18TBG Виробник : ON Semiconductor ncp508-d.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.05A 6-Pin WDFN T/R
Кількість Ціна
NCP508MT18TBG NCP508MT18TBG Виробник : ON Semiconductor NCP508_D-2317269.pdf LDO Voltage Regulators 50 MA LDO BUS SWTCH
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
NCP508MT18TBG NCP508MT18TBG Виробник : onsemi ncp508-d.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 50MA 6WDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WFDFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1 µA
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
PSRR: 70dB (1kHz)
Current - Supply (Max): 1.9 mA