NCP508SQ33T1G onsemi
Виробник: onsemi
Description: IC REG LINEAR 3.3V 50MA SC-88A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 50mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 1 µA
Voltage - Input (Max): 7V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
PSRR: 70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.18V @ 50mA (Typ)
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 1.9 mA
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - NCP508SQ33T1G - LDO-Festspannungsregler, 4V bis 7Vin, 180mV Dropout, 3.3Vout und 50mAout, SC-70-5, tariffCode: 85423990, Ausgang: Fest, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, min.: -, IC-Montage: Oberflächenmontage, Ausgangsspannung, max.: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, IC-Gehäuse / Bauform: SC-70, Nennausgangsspannung: 3.3V, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Eingangsspannung, max.: 7V, euEccn: NLR, Ausgangsstrom, max.: 50mA, Polarität: Positiver Ausgang, Eingangsspannung, min.: -, Anzahl der Pins: 5Pin(s), Produktpalette: 3.3V 50mA LDO Voltage Regulators, Ausgangsspannung, nom.: 3.3V, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Ausgangsstrom, max.: 50mA, Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 180mV, Typische Dropout-Spannung bei Strom: 180mV, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||||
на замовлення 2240 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: LDO fixed voltage regulatorsDescription: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 3.3V; 50mA; SC88A; SMD Type of integrated circuit: voltage regulator Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear Voltage drop: 0.3V Output voltage: 3.3V Output current: 50mA Case: SC88A Mounting: SMD Manufacturer series: NCP508 Operating temperature: -40...85°C Tolerance: ±3% Number of channels: 1 Input voltage: 13V |
на замовлення 2890 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
Description: IC REG LINEAR 3.3V 50MA SC-88APackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 50mA Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Output Configuration: Positive Current - Quiescent (Iq): 1 µA Voltage - Input (Max): 7V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: SC-88A (SC-70-5/SOT-353) Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V Control Features: Enable PSRR: 70dB (1kHz) Voltage Dropout (Max): 0.18V @ 50mA (Typ) Protection Features: Over Current, Over Temperature Current - Supply (Max): 1.9 mA |
LDO Voltage Regulators LDO |
NCP508SQ33T1G | Виробник : ON Semiconductor |
LDO Regulator Pos 3.3V 0.05A 5-Pin SC-88A T/R |
товару немає в наявності |