Продукція > ONSEMI > NCP51100ASNT1G
NCP51100ASNT1G
NCP51100ASNT1G onsemi
ncp51100-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC GATE DRVR LOW-SIDE SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 11V ~ 18V
Input Type: Non-Inverting
Supplier Device Package: SOT-23-5
Rise / Fall Time (Typ): 14ns, 7ns
Channel Type: Single
Driven Configuration: Low-Side
Number of Drivers: 1
Gate Type: IGBT, MOSFET (N-Channel)
Logic Voltage - VIL, VIH: 2V, 0.8V
Current - Peak Output (Source, Sink): 3A, 3A
Part Status: Active
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 12000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - NCP51100ASNT1G - Gate-Treiber, 1 Kanäle, Nicht isoliert, Low-Side, IGBT, 5 Pin(s), SOT-23, tariffCode: 85429000, Sinkstrom: 2.5A, Treiberkonfiguration: Low-Side, rohsCompliant: YES, Leistungsschalter: IGBT, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: N, IC-Gehäuse / Bauform: SOT-23, Eingang: TTL, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Anzahl der Kanäle: 1Kanäle, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Quellstrom: 1.8A, Versorgungsspannung, min.: 11V, euEccn: NLR, Bauform - Treiber: SOT-23, Gate-Treiber: Nicht isoliert, Anzahl der Pins: 5Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: No, Versorgungsspannung, max.: 18V, Eingabeverzögerung: -, Ausgabeverzögerung: 14ns, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: No SVHC (15-Jan-2018).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP51100ASNT1G NCP51100ASNT1G Виробник : ON Semiconductor ncp51100-d.pdf Driver 3A 1-OUT Low Side Non-Inv 5-Pin SOT-23 T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 466
Мінімальне замовлення: 25
NCP51100ASNT1G NCP51100ASNT1G Виробник : ONSEMI 3621459.pdf Description: ONSEMI - NCP51100ASNT1G - Gate-Treiber, 1 Kanäle, Nicht isoliert, Low-Side, IGBT, 5 Pin(s), SOT-23
tariffCode: 85429000
Sinkstrom: 2.5A
Treiberkonfiguration: Low-Side
rohsCompliant: YES
Leistungsschalter: IGBT
IC-Montage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: N
IC-Gehäuse / Bauform: SOT-23
Eingang: TTL
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Anzahl der Kanäle: 1Kanäle
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Quellstrom: 1.8A
Versorgungsspannung, min.: 11V
euEccn: NLR
Bauform - Treiber: SOT-23
Gate-Treiber: Nicht isoliert
Anzahl der Pins: 5Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Versorgungsspannung, max.: 18V
Eingabeverzögerung: -
Ausgabeverzögerung: 14ns
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
Мінімальне замовлення: 100
Мінімальне замовлення: 960
Мінімальне замовлення: 7
tariffCode: 85429000
Sinkstrom: 2.5A
Treiberkonfiguration: Low-Side
rohsCompliant: YES
Leistungsschalter: IGBT
IC-Montage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: SOT-23
Eingang: TTL
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Anzahl der Kanäle: 1Kanäle
Quellstrom: 1.8A
Versorgungsspannung, min.: 11V
euEccn: NLR
Gate-Treiber: Nicht isoliert
Anzahl der Pins: 5Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Versorgungsspannung, max.: 18V
Eingabeverzögerung: -
Ausgabeverzögerung: 14ns
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
Мінімальне замовлення: 16
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Supply: 11V ~ 18V
Input Type: Non-Inverting
Channel Type: Single
Driven Configuration: Low-Side
Number of Drivers: 1
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 4