Продукція > ONSEMI > NCP511SN18T1
NCP511SN18T1
NCP511SN18T1 onsemi
ncp511-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC REG LINEAR 1.8V 150MA 5TSOP
Packaging: Bulk
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 40 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 5-TSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 50dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 100 µA
на замовлення 23407 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 150MA 5TSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 40 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 5-TSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Part Status: Obsolete, PSRR: 50dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 100 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP511SN18T1 Виробник : ON Semiconductor ncp511-d.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.15A 5-Pin TSOP T/R
Кількість Ціна
tariffCode: 85423990
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
NCP511SN18T1 Виробник : ON ncp511-d.pdf 07+;
NCP511SN18T1 NCP511SN18T1 Виробник : onsemi ncp511-d.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 150MA 5TSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 50dB (1kHz)
Current - Supply (Max): 100 µA
товару немає в наявності
NCP511SN18T1 NCP511SN18T1 Виробник : onsemi ncp511_d-1194120.pdf LDO Voltage Regulators 1.8V 150mA CMOS