Продукція > ONSEMI > NCP511SN27T1G
NCP511SN27T1G
NCP511SN27T1G onsemi
ncp511-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC REG LINEAR 2.7V 150MA 5TSOP
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 40 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 5-TSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 50dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 100mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 100 µA
на замовлення 21000 шт:
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.7V 150MA 5TSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 40 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 5-TSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.7V, Control Features: Enable, Part Status: Obsolete, PSRR: 50dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 100 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP511SN27T1G NCP511SN27T1G Виробник : ON Semiconductor ncp511-d.pdf LDO Regulator Pos 2.7V 0.15A 5-Pin TSOP T/R
Кількість Ціна
tariffCode: 85423990
productTraceability: No
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
NCP511SN27T1G ncp511-d.pdf
NCP511SN27T1G NCP511SN27T1G Виробник : onsemi ncp511-d.pdf Description: IC REG LINEAR 2.7V 150MA 5TSOP
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Obsolete
PSRR: 50dB (1kHz)
Current - Supply (Max): 100 µA
товару немає в наявності
NCP511SN27T1G NCP511SN27T1G Виробник : onsemi NCP511_D-2316899.pdf LDO Voltage Regulators 2.7V 150mA CMOS w/Enable