Продукція > ONSEMI > NCP5501DT15G
NCP5501DT15G
NCP5501DT15G onsemi
ncp5500-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC REG LINEAR 1.5V 500MA DPAK
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 500 µA
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DPAK
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Control Features: Enable
PSRR: 75dB ~ 70dB (120hZ ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 1.073V @ 500mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Current - Supply (Max): 20 mA
на замовлення 15750 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 701
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - NCP5501DT15G - LDO-Festspannungsregler, 2.5V bis 16V, 1V Dropout, 1.5V / 500mAout, TO252 -3, Ausgang: Fest, Feste Ausgangsspannung, nom.: 1.5, Ausgangsstrom: 500, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, Einstellbare Ausgangsspannung, max.: -, Bauform - LDO-Regler: TO-252 (DPAK), Betriebstemperatur, min.: -40, Einstellbare Ausgangsspannung, min.: -, Eingangsspannung, max.: 16, Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -, Eingangsspannung, min.: 2.5, Anzahl der Pins: 3, Produktpalette: 1.5V 500mA LDO Voltage Regulators, Dropout-Spannung Vdo: 1, Betriebstemperatur, max.: 85, SVHC: No SVHC (19-Jan-2021).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP5501DT15G NCP5501DT15G Виробник : ON Semiconductor ncp5500-d.pdf LDO Regulator Pos 1.5V 0.5A 3-Pin(2+Tab) DPAK Tube
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 810
NCP5501DT15G NCP5501DT15G Виробник : ONSEMI ncp5500-d.pdf Description: ONSEMI - NCP5501DT15G - LDO-Festspannungsregler, 2.5V bis 16V, 1V Dropout, 1.5V / 500mAout, TO252 -3
Ausgang: Fest
Feste Ausgangsspannung, nom.: 1.5
Ausgangsstrom: 500
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
Einstellbare Ausgangsspannung, max.: -
Bauform - LDO-Regler: TO-252 (DPAK)
Betriebstemperatur, min.: -40
Einstellbare Ausgangsspannung, min.: -
Eingangsspannung, max.: 16
Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: -
Eingangsspannung, min.: 2.5
Anzahl der Pins: 3
Produktpalette: 1.5V 500mA LDO Voltage Regulators
Dropout-Spannung Vdo: 1
Betriebstemperatur, max.: 85
SVHC: No SVHC (19-Jan-2021)
товару немає в наявності
NCP5501DT15G NCP5501DT15G Виробник : onsemi ncp5500-d.pdf Description: IC REG LINEAR 1.5V 500MA DPAK
Packaging: Tube
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 16V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: DPAK
Control Features: Enable
Current - Supply (Max): 20 mA