Продукція > ONSEMI > NCP585HSN12T1G
NCP585HSN12T1G
NCP585HSN12T1G onsemi
NCP585_Rev14.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC REG LINEAR 1.2V 300MA SOT23-5
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 90 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable
Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 300mA
Protection Features: Over Current
Current - Supply (Max): 111 µA
на замовлення 11289 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 952
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.2V 300MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 90 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, Voltage Dropout (Max): 0.7V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Current - Supply (Max): 111 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP585HSN12T1G NCP585HSN12T1G Виробник : ON Semiconductor ncp585-d.pdf LDO Regulator Pos 1.2V 0.3A 5-Pin SOT-23 T/R
Кількість Ціна
NCP585HSN12T1G Виробник : ONSEMI ONSM-S-A0013302955-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - NCP585HSN12T1G - IC, LDO VOLT REG, 1.2V, 0.3A, 5-SOT-23
tariffCode: 85423990
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
NCP585HSN12T1G Виробник : ON Semiconductor NCP585-D-61276.pdf LDO Voltage Regulators 1.2V 300mA Low Iq
NCP585HSN12T1G NCP585HSN12T1G Виробник : onsemi NCP585_Rev14.pdf Description: IC REG LINEAR 1.2V 300MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Current - Supply (Max): 111 µA
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 300mA
Voltage - Input (Max): 6V