Продукція > ONSEMI > NCP585LSAN18T1G
NCP585LSAN18T1G
NCP585LSAN18T1G onsemi
NCP585_Rev14.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC REG LINEAR 1.8V 300MA 6HSON
Packaging: Bulk
Package / Case: 6-VQFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 90 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-HSON (2.9x3)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
Voltage Dropout (Max): 0.48V @ 300mA
Protection Features: Over Current
Current - Supply (Max): 111 µA
на замовлення 14970 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 919
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 300MA 6HSON, Packaging: Bulk, Package / Case: 6-VQFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 90 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-HSON (2.9x3), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Voltage Dropout (Max): 0.48V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Current - Supply (Max): 111 µA.
Кількість Ціна
NCP585LSAN18T1G Виробник : ON Semiconductor NCP585_Rev14.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.3A 6-Pin HSON T/R