Продукція > ONSEMI > NCP706MX21TAG
NCP706MX21TAG
NCP706MX21TAG onsemi
ncp706-d.pdf
Виробник: onsemi
Description: IC REG LINEAR 2.1V 1A 8-XDFN
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-XFDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 230 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-XDFN (1.6x1.2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.1V
Control Features: Enable
PSRR: 60dB ~ 40dB (100Hz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Soft Start, Under Voltage Lockout (UVLO)
на замовлення 2661590 шт:
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.1V 1A 8-XDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-XFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 230 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-XDFN (1.6x1.2), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.1V, Control Features: Enable, PSRR: 60dB ~ 40dB (100Hz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.3V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Soft Start, Under Voltage Lockout (UVLO).
Інші пропозиції NCP706MX21TAG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCP706MX21TAG NCP706MX21TAG Виробник : ON Semiconductor NCP706-D-270305.pdf LDO Voltage Regulators 1A 1% PRECISION VERY LOW
NCP706MX21TAG Виробник : ONN ncp706-d.pdf
NCP706MX21TAG NCP706MX21TAG Виробник : onsemi ncp706-d.pdf Description: IC REG LINEAR 2.1V 1A 8-XDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable