NCP718BMT500TBG ON Semiconductor
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - NCP718BMT500TBG - LDO-Festspannungsregler, 2.5V bis 24V, 260mV Dropout, 5V/300mAout, WDFN-6, tariffCode: 85423990, Ausgang: Fest, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, min.: -, IC-Montage: Oberflächenmontage, Ausgangsspannung, max.: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, IC-Gehäuse / Bauform: WDFN, Nennausgangsspannung: 5V, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Eingangsspannung, max.: 24V, euEccn: NLR, Ausgangsstrom, max.: 300mA, Polarität: Positiver Ausgang, Eingangsspannung, min.: 2.5V, Anzahl der Pins: 6Pin(s), Produktpalette: 5V 300mA LDO Voltage Regulators, Ausgangsspannung, nom.: 5V, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Ausgangsstrom, max.: 300mA, Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 260mV, Typische Dropout-Spannung bei Strom: 260mV, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LDO Regulator Pos 5V 0.8A 6-Pin WDFN EP T/R |
на замовлення 6000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
NCP718BMT500TBG | Виробник : onsemi |
Description: IC REG LINEAR 5V 300MA 6-WDFNPackaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 300mA Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ) Output Configuration: Positive Current - Quiescent (Iq): 8 µA Voltage - Input (Max): 24V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: 6-WDFN (2x2) Voltage - Output (Min/Fixed): 5V Control Features: Enable, Soft Start Part Status: Active PSRR: 60dB (1kHz) Voltage Dropout (Max): 0.38V @ 300mA Protection Features: Over Current, Over Temperature Current - Supply (Max): 300 µA |
на замовлення 42000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
LDO Voltage Regulators LDO Regulator, 300 mA, Wide Vin, Ultra-Low Iq Fixed 5.00V, Non-active Discharge, WDFN6 |
Description: IC REG LINEAR 5V 300MA 6-WDFNPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 300mA Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ) Output Configuration: Positive Current - Quiescent (Iq): 8 µA Voltage - Input (Max): 24V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: 6-WDFN (2x2) Voltage - Output (Min/Fixed): 5V Control Features: Enable, Soft Start Part Status: Active PSRR: 60dB (1kHz) Voltage Dropout (Max): 0.38V @ 300mA Protection Features: Over Current, Over Temperature Current - Supply (Max): 300 µA |
Category: LDO fixed voltage regulatorsDescription: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 5V; 300mA; WDFN6; SMD Type of integrated circuit: voltage regulator Case: WDFN6 Operating temperature: -40...125°C Output current: 0.3A Voltage drop: 0.395V Number of channels: 1 Tolerance: ±2% Input voltage: 2.5...24V Output voltage: 5V Manufacturer series: NCP718 Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear Mounting: SMD |