NCU15WB473F6SRC
NCU15WB473F6SRC Murata Electronics
pdfdownloadapi?cate=luNTCforTempeSenso&partno=NCU15WB473F6SRC
Виробник: Murata Electronics
Description: THERMISTOR NTC 47KOHM 4050K 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
B25/50: 4050K
B25/85: 4108K
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 47k
Resistance Tolerance: ±1%
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
на замовлення 400000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
B Value Tolerance: ±1%
Resistance in Ohms @ 25°C: 47k
Resistance Tolerance: ±1%
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
NCU15WB473F6SRC NCU15WB473F6SRC Виробник : Murata Electronics NCU15WB473F6SRC-1519697.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 47K OHM 1%
Мінімальне замовлення: 45
Description: NTC thermistor; 47kΩ; SMD; 0402; 4050K; ±1%
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Resistance: 47kΩ
Tolerance: ±1%