NCV1117ST33T3G
NCV1117ST33T3G
ncp1117-d.pdf
Код товару: 116804
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Мікросхеми > Стабілізатори напруги лінійні
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCV1117ST33T3G NCV1117ST33T3G Виробник : onsemi ncp1117-d.pdf Description: IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT-223
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-223
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
PSRR: 64dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.2V @ 800mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 1040000 шт:
Кількість Ціна
NCV1117ST33T3G NCV1117ST33T3G Виробник : ON Semiconductor ncp1117d.pdf LDO Regulator Pos 3.3V 1A Automotive AEC-Q100 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Кількість Ціна
NCV1117ST33T3G NCV1117ST33T3G Виробник : ONSEMI ncp1117-d.pdf Description: ONSEMI - NCV1117ST33T3G - LDO-Festspannungsregler, 20Vin, 1.07V Dropout-Spannung, 3.3V/1Aout, SOT-223-3
tariffCode: 85423990
Ausgang: Fest
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, min.: -
IC-Montage: Oberflächenmontage
Ausgangsspannung, max.: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: N
IC-Gehäuse / Bauform: SOT-223
Nennausgangsspannung: 3.3V
MSL: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Eingangsspannung, max.: 20V
euEccn: NLR
Ausgangsstrom, max.: 1A
Polarität: Positiver Ausgang
Eingangsspannung, min.: -
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: 3.3V 1A LDO Voltage Regulators
Ausgangsspannung, nom.: 3.3V
productTraceability: No
Ausgangsstrom, max.: 1A
Dropout-Spannung, typ., bei Strom: 1.07V
Typische Dropout-Spannung bei Strom: 1.07V
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 100
NCV1117ST33T3G NCV1117ST33T3G Виробник : On Semiconductor NCP1117-D.pdf 3.3V 1A SOT-223 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
на замовлення 333 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
Мінімальне замовлення: 14
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 20V
Number of Regulators: 1
Grade: Automotive
Part Status: Active
PSRR: 64dB (120Hz)
Qualification: AEC-Q100
Мінімальне замовлення: 9
NCV1117ST33T3G NCV1117ST33T3G Виробник : onsemi ncp1117-d.pdf LDO Voltage Regulators 3.3V 1.0A Automotive
Мінімальне замовлення: 9
tariffCode: 85423990
Ausgang: Fest
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, min.: -
IC-Montage: Oberflächenmontage
Ausgangsspannung, max.: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: SOT-223
Nennausgangsspannung: 3.3V
MSL: -
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 20V
euEccn: NLR
Ausgangsstrom, max.: 1A
Polarität: Positiver Ausgang
Eingangsspannung, min.: -
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Ausgangsspannung, nom.: 3.3V
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Ausgangsstrom, max.: 1A
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 18
Мінімальне замовлення: 154
товару немає в наявності
NCV1117ST33T3G Виробник : ONSEMI ncp1117-d.pdf Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 3.3V; 1A; SOT223; SMD
Mounting: SMD
Case: SOT223
Kind of package: reel; tape
Type of integrated circuit: voltage regulator
Output current: 1A
Number of channels: 1
Output voltage: 3.3V