NCV8702MX18TCG
NCV8702MX18TCG ON Semiconductor
ncv8702-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
LDO Regulator Pos 1.8V 0.2A Automotive AEC-Q100 6-Pin XDFN T/R
на замовлення 1581 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 368
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 1.8V 200MA 6-XDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-XFDFN, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 200mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 16 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-XDFN (1.5x1.5), Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V, Control Features: Enable, Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 200mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Soft Start, Under Voltage Lockout (UVLO), Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NCV8702MX18TCG NCV8702MX18TCG Виробник : ON Semiconductor ncv8702-d.pdf LDO Regulator Pos 1.8V 0.2A Automotive AEC-Q100 6-Pin XDFN T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 368
NCV8702MX18TCG Виробник : ON Semiconductor ncv8702-d.pdf
NCV8702MX18TCG Виробник : ON Semiconductor NCV8702-D-89324.pdf LDO Voltage Regulators 200 MA LDO ULTRA-LOW IQ
NCV8702MX18TCG NCV8702MX18TCG Виробник : onsemi ncv8702-d.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 200MA 6-XDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-XFDFN
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 16 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-XDFN (1.5x1.5)
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Control Features: Enable
Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 200mA