Продукція > NEXPERIA > NEX90515BPA-Q100F
NEX90515BPA-Q100F
NEX90515BPA-Q100F Nexperia
NEX90X15_Q100.pdf
Виробник: Nexperia
LDO Voltage Regulators NEX90515BPA-Q100/SOT8062/HTSSO
на замовлення 240 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEX90515BPA-Q100/SOT8062/HTSSO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 10 µA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-HTSSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V, Control Features: Enable, Power Good, Grade: Automotive, PSRR: 60dB (100Hz), Voltage Dropout (Max): 0.375V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO), Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 µA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-HTSSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Control Features: Enable, Power Good
Grade: Automotive
PSRR: 60dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.375V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 249 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Grade: Automotive
PSRR: 60dB (100Hz)