Продукція > NEXPERIA > NEX91530PB-Q100Y
NEX91530PB-Q100Y
NEX91530PB-Q100Y Nexperia
NEX91X30_Q100.pdf
Виробник: Nexperia
LDO Voltage Regulators NEX91530PB-Q100/SOT8063/HSO8
на замовлення 200 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: NEX91530PB-Q100/SOT8063/HSO8, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 110 µA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-HSO, Voltage - Output (Max): 40V, Voltage - Output (Min/Fixed): 2V, Control Features: Enable, Power Good, Tracking, Grade: Automotive, PSRR: 85dB (100Hz), Voltage Dropout (Max): 0.69V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Polarity, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO), Current - Supply (Max): 400 µA, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 110 µA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-HSO
Voltage - Output (Max): 40V
Voltage - Output (Min/Fixed): 2V
Control Features: Enable, Power Good, Tracking
Grade: Automotive
PSRR: 85dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.69V @ 300mA
Current - Supply (Max): 400 µA
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 250 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-HSO
Voltage - Output (Max): 40V
Grade: Automotive
PSRR: 85dB (100Hz)