NGB660S48K
NGB660S48K SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
NGB660_DS.pdf
Виробник: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Description: AC/DC CONVERTER 48V 450W
Power (Watts): 450W (662W Forced Air)
Features: Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.00" L x 4.00" W x 1.55" H (152.4mm x 101.6mm x 39.4mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, CSA, cURus, UL
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.5 kV
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 9.38 A
на замовлення 84 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SL POWER - NGB660S48K - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie & Medizin, 1 Ausgang, 660W, 440 W, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, Nennleistung (Zwangskühlung): 660W, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Nennleistung (Konvektionskühlung): 0, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: NGB660 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 9.1A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie & Medizin, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: Boric acid (14-Jun-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NGB660S48K NGB660S48K Виробник : SL POWER 3933947.pdf Description: SL POWER - NGB660S48K - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, Industrie & Medizin, 1 Ausgang, 660W, 440 W
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 85V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
Nennleistung (Zwangskühlung): 660W
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Nennleistung (Konvektionskühlung): 0
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: NGB660 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 9.1A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie & Medizin
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: Boric acid (14-Jun-2023)
на замовлення 4 шт:
Кількість Ціна
NGB660S48K NGB660S48K Виробник : Condor / SL Power slpp_s_a0011679522_1-2282133.pdf Switching Power Supplies 660W 48V