NGE12I05-P1J
NGE12I05-P1J MEAN WELL USA Inc.
NGE.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: +5V2.4A;18AWG/150CM
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 2.17" L x 1.89" W x 1.10" H (55.0mm x 48.0mm x 28.0mm)
Voltage - Output: 5V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 46.65" (1.19m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Input Type: Multi-Blade (Included)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cUL, cULus, cURus, EAC, PSE, TUV, UKCA
Form: Wall Mount
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 2.4A
Input Connector: Multi-Blade (Included)
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 750mW
Power (Watts): 12 W
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1
на замовлення 2 шт:
Написати відгук
Category: Plug-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 5VDC; 2.4A; 12W; 82%, Type of power supply: switching, Kind of power supply: mains; plug-in, Output voltage: 5V DC, Maximum output current: 2.4A, Power: 12W, Kind of output connector: 5,5/2,1, Body dimensions: 48x28x55mm, Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Conform to the norm: Energy efficiency Level VI, Length of output cable: 1.5m, Efficiency: 82%, Connector variant: straight, Polarisation: positive inner pin, Application: medical applications, Related items: AC-PLUG-AU4; AC-PLUG-CN4; AC-PLUG-EU4; AC-PLUG-MIX4; AC-PLUG-UK4; AC-PLUG-US4, Tester features: without the input plug, Operating temperature: -30...70°C, Operating modes: constant voltage.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NGE12I05-P1J NGE12I05-P1J Виробник : MEAN WELL 4142233.pdf Description: MEAN WELL - NGE12I05-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 12 W, 5 V, 2.4 A
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: Netzstecker separat erhältlich
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Produktpalette: NGE12 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 5V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2.4A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin
Ausgangsleistung, max.: 12W
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
на замовлення 13 шт:
Кількість Ціна
NGE12I05-P1J NGE12I05-P1J Виробник : MEAN WELL NGE.pdf Wall Mount AC Adapters 12W 5V 2.4A Interchangeable AC plug 2.1x5.5 DC plug
товару немає в наявності
NGE12I05-P1J NGE12I05-P1J Виробник : MEAN WELL NGE12-spec.pdf Category: Plug-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 5VDC; 2.4A; 12W; 82%
Type of power supply: switching
Kind of power supply: mains; plug-in
Output voltage: 5V DC
Maximum output current: 2.4A
Power: 12W
Kind of output connector: 5,5/2,1
Body dimensions: 48x28x55mm
Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
Length of output cable: 1.5m
Efficiency: 82%
Connector variant: straight
Polarisation: positive inner pin
Application: medical applications
Related items: AC-PLUG-AU4; AC-PLUG-CN4; AC-PLUG-EU4; AC-PLUG-MIX4; AC-PLUG-UK4; AC-PLUG-US4
Tester features: without the input plug
Operating temperature: -30...70°C