Продукція > MEAN WELL > NGE18I09-P1J
NGE18I09-P1J
NGE18I09-P1J MEAN WELL
GE18-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Wall Mount AC Adapters 18W 9V 2A Interchangeable AC plug 2.1x5.5 DC plug
на замовлення 59 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Plug-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 9VDC; 2A; 18W; Out: 5,5/2,1, Type of power supply: switching, Output voltage: 9V DC, Maximum output current: 2A, Kind of output connector: 5,5/2,1, Power: 18W, Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC, Kind of power supply: mains; plug-in, Length of output cable: 1.5m, Body dimensions: 48x28x55mm, Operating temperature: -30...70°C, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Conform to the norm: Energy efficiency Level VI, Connector variant: straight, Efficiency: 87.5%, Polarisation: positive inner pin, Operating modes: constant voltage, Tester features: without the input plug, Related items: AC-PLUG-AU4; AC-PLUG-CN4; AC-PLUG-EU4; AC-PLUG-MIX4; AC-PLUG-UK4; AC-PLUG-US4, Application: medical applications.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NGE18I09-P1J NGE18I09-P1J Виробник : MEAN WELL NGE18-spec.pdf Category: Plug-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 9VDC; 2A; 18W; Out: 5,5/2,1
Type of power supply: switching
Output voltage: 9V DC
Maximum output current: 2A
Kind of output connector: 5,5/2,1
Power: 18W
Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC
Kind of power supply: mains; plug-in
Length of output cable: 1.5m
Body dimensions: 48x28x55mm
Operating temperature: -30...70°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
Connector variant: straight
Efficiency: 87.5%
Polarisation: positive inner pin
Operating modes: constant voltage
Tester features: without the input plug
Related items: AC-PLUG-AU4; AC-PLUG-CN4; AC-PLUG-EU4; AC-PLUG-MIX4; AC-PLUG-UK4; AC-PLUG-US4
Application: medical applications
на замовлення 17 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NGE18I09-P1J NGE18I09-P1J Виробник : MEAN WELL 4142234.pdf Description: MEAN WELL - NGE18I09-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 18 W, 9 V, 2 A
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: Netzstecker separat erhältlich
AC-Eingangsspannung: 80V AC bis 264V AC
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Produktpalette: NGE18 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 9V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 2A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin
Ausgangsleistung, max.: 18W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 7 шт:
NGE18I09-P1J NGE18I09-P1J Виробник : MEAN WELL USA Inc. GE18-spec.pdf Description: +9V2A;18AWG/150CM
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 2.17" L x 1.89" W x 1.10" H (55.0mm x 48.0mm x 28.0mm)
Voltage - Output: 9V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 46.65" (1.19m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Input Type: Multi-Blade (Sold Separately)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cUL, cULus, cURus, EAC, PSE, TUV, UKCA
Form: Wall Mount
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 1.33A
Input Connector: Multi-Blade (Included)
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 750mW
Power (Watts): 12 W