Продукція > MEAN WELL > NGE18I12-P1J
NGE18I12-P1J
NGE18I12-P1J MEAN WELL
GE18-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - NGE18I12-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 18 W, 12 V, 1.5 A
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: Netzstecker separat erhältlich
AC-Eingangsspannung: 80V AC bis 264V AC
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Produktpalette: NGE18 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 1.5A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin
Ausgangsleistung, max.: 18W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NGE18I12-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 18 W, 12 V, 1.5 A, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Netzsteckertyp: Netzstecker separat erhältlich, AC-Eingangsspannung: 80V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm, Produktpalette: NGE18 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 1.5A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, Ausgangsleistung, max.: 18W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NGE18I12-P1J NGE18I12-P1J Виробник : MEAN WELL NGE18-spec.pdf Category: Plug-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 12VDC; 1.5A; 18W; 87%
Output voltage: 12V DC
Operating temperature: -30...70°C
Kind of power supply: mains; plug-in
Application: medical applications
Polarisation: positive inner pin
Connector variant: straight
Type of power supply: switching
Tester features: without the input plug
Body dimensions: 48x28x55mm
Maximum output current: 1.5A
Length of output cable: 1.5m
Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC
Power: 18W
Efficiency: 87%
Kind of output connector: 5,5/2,1
Related items: AC-PLUG-AU4; AC-PLUG-CN4; AC-PLUG-EU4; AC-PLUG-MIX4; AC-PLUG-UK4; AC-PLUG-US4
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Operating modes: constant voltage
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
на замовлення 301 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 2.17" L x 1.89" W x 1.10" H (55.0mm x 48.0mm x 28.0mm)
Voltage - Output: 12V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 46.65" (1.19m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Input Type: Multi-Blade (Sold Separately)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cUL, cULus, cURus, EAC, PSE, TUV, UKCA
Form: Wall Mount
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 1A
Input Connector: Multi-Blade (Sold Separately)
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 750mW
Power (Watts): 12 W
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1
на замовлення 4 шт:
NGE18I12-P1J NGE18I12-P1J Виробник : MEAN WELL GE18-spec.pdf Wall Mount AC Adapters 18W 12V 1.5A Interchangeable AC plug 2.1x5.5 DC plug