Продукція > MEAN WELL > NGE18I24-P1J
NGE18I24-P1J
NGE18I24-P1J MEAN WELL
search.aspx?prod=NGE18
Виробник: MEAN WELL
Wall Mount AC Adapters 18W 24V 0.75A Interchangeable AC plug 2.1x5.5 DC plug
на замовлення 185 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Plug-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 24VDC; 750mA; 18W; 88%, Type of power supply: switching, Kind of power supply: mains; plug-in, Output voltage: 24V DC, Maximum output current: 0.75A, Power: 18W, Kind of output connector: 5,5/2,1, Body dimensions: 48x28x55mm, Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Conform to the norm: Energy efficiency Level VI, Length of output cable: 1.5m, Efficiency: 88%, Connector variant: straight, Polarisation: positive inner pin, Operating temperature: -30...70°C, Operating modes: constant voltage, Related items: AC-PLUG-AU4; AC-PLUG-CN4; AC-PLUG-EU4; AC-PLUG-MIX4; AC-PLUG-UK4; AC-PLUG-US4, Application: medical applications, Tester features: without the input plug.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NGE18I24-P1J NGE18I24-P1J Виробник : MEAN WELL NGE18-spec.pdf Category: Plug-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 24VDC; 750mA; 18W; 88%
Type of power supply: switching
Kind of power supply: mains; plug-in
Output voltage: 24V DC
Maximum output current: 0.75A
Power: 18W
Kind of output connector: 5,5/2,1
Body dimensions: 48x28x55mm
Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
Length of output cable: 1.5m
Efficiency: 88%
Connector variant: straight
Polarisation: positive inner pin
Operating temperature: -30...70°C
Operating modes: constant voltage
Related items: AC-PLUG-AU4; AC-PLUG-CN4; AC-PLUG-EU4; AC-PLUG-MIX4; AC-PLUG-UK4; AC-PLUG-US4
Application: medical applications
Tester features: without the input plug
на замовлення 59 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
NGE18I24-P1J NGE18I24-P1J Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NGE18 Description: MEAN WELL - NGE18I24-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 18 W, 24 V, 750 mA
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: Netzstecker separat erhältlich
AC-Eingangsspannung: 80V AC bis 264V AC
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Produktpalette: NGE18 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 750mA
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin
Ausgangsleistung, max.: 18W
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 2 шт:
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 2.17" L x 1.89" W x 1.10" H (55.0mm x 48.0mm x 28.0mm)
Voltage - Output: 24V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Cord Length: 59" (1.50m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Input Type: Multi-Blade (Sold Separately)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cUL, cULus, cURus, EAC, PSE, TUV, UKCA
Form: Wall Mount
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 750mA
Input Connector: Multi-Blade (Sold Separately)
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 75mW
Power (Watts): 18 W