Продукція > MEAN WELL > NGE45I12-P1J
NGE45I12-P1J
NGE45I12-P1J MEAN WELL
NGE45-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Plug-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 12VDC; 3.75A; 45W; 90%
Type of power supply: switching
Kind of power supply: mains; plug-in
Output voltage: 12V DC
Maximum output current: 3.75A
Power: 45W
Kind of output connector: 5,5/2,1
Body dimensions: 62x30x65mm
Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
Length of output cable: 1m
Efficiency: 90%
Connector variant: straight
Polarisation: positive inner pin
Operating temperature: -30...70°C
Operating modes: constant voltage
Related items: AC-PLUG-AU4; AC-PLUG-CN4; AC-PLUG-EU4; AC-PLUG-MIX4; AC-PLUG-UK4; AC-PLUG-US4
Application: medical applications
Tester features: without the input plug
на замовлення 71 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Plug-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; mains,plug-in; 12VDC; 3.75A; 45W; 90%, Type of power supply: switching, Kind of power supply: mains; plug-in, Output voltage: 12V DC, Maximum output current: 3.75A, Power: 45W, Kind of output connector: 5,5/2,1, Body dimensions: 62x30x65mm, Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Conform to the norm: Energy efficiency Level VI, Length of output cable: 1m, Efficiency: 90%, Connector variant: straight, Polarisation: positive inner pin, Operating temperature: -30...70°C, Operating modes: constant voltage, Related items: AC-PLUG-AU4; AC-PLUG-CN4; AC-PLUG-EU4; AC-PLUG-MIX4; AC-PLUG-UK4; AC-PLUG-US4, Application: medical applications, Tester features: without the input plug.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NGE45I12-P1J NGE45I12-P1J Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=NGE45 Description: +12V/3.75A; 16AWG/100CM
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 2.44" L x 1.18" W x 2.56" H (62.0mm x 30.0mm x 65.0mm)
Voltage - Output: 12V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC
Cord Length: 39" (1.00m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Input Type: Multi-Blade (Sold Separately)
Approval Agency: AS/NZS, CB, CCC, CE, cULus, cURus, EAC, FCC, PSE, TUV, UKCA
Form: Wall Mount
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 3.75A
Input Connector: Multi-Blade (Sold Separately)
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 75mW
Power (Watts): 45 W
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
NGE45I12-P1J NGE45I12-P1J Виробник : MEAN WELL 4142236.pdf Description: MEAN WELL - NGE45I12-P1J - AC/DC-Netzteil, ITE, Industrie, Haushalt, Medizin, 1 Ausgang, 45 W, 12 V, 3.75 A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
Netzsteckertyp: Netzstecker separat erhältlich
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Ausgangsanschluss: Hohlstecker, innen positiv, 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Produktpalette: NGE45 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 3.75A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie, Haushalt, Medizin
Ausgangsleistung, max.: 45W
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
на замовлення 8 шт:
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 12V
Polarization: Positive Center
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC
Cord Length: 39" (1.00m)
Form: Wall Mount
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 3.75A
Region Utilized: International
Power (Watts): 45 W
на замовлення 8 шт:
NGE45I12-P1J NGE45I12-P1J Виробник : MEAN WELL search.aspx?prod=NGE45 Wall Mount AC Adapters 45W 12V 3.75A Interchangeable AC Plug 2.1x5.5 DC plug