Продукція > MEAN WELL > NGE90U48-P1J
NGE90U48-P1J
NGE90U48-P1J MEAN WELL
search.aspx?prod=NGE90
Виробник: MEAN WELL
Wall Mount AC Adapters 90W 48V 1.875A US AC Plug 2.1x5.5 DC plug
на замовлення 21 шт:
Написати відгук
Description: +48V/1.875A; 16AWG/120CM, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 2.44" L x 1.18" W x 3.37" H (62.0mm x 30.0mm x 85.5mm), Voltage - Output: 48V, Polarization: Positive Center, Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm, Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, Cord Length: 47" (1.20m), Operating Temperature: -30°C ~ 70°C, Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical, Input Type: Fixed Blade, Approval Agency: CB, cULus, cURus, FCC, PSE, TUV, Form: Wall Mount (Class II), Efficiency: Level VI, Current - Output (Max): 1.875A, Input Connector: NEMA 1-15P, Region Utilized: North America, No Load Power Consumption: 75mW, Power (Watts): 90 W, Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NGE90U48-P1J NGE90U48-P1J Виробник : MEAN WELL USA Inc. search.aspx?prod=NGE90 Description: +48V/1.875A; 16AWG/120CM
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 2.44" L x 1.18" W x 3.37" H (62.0mm x 30.0mm x 85.5mm)
Voltage - Output: 48V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC
Cord Length: 47" (1.20m)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Input Type: Fixed Blade
Approval Agency: CB, cULus, cURus, FCC, PSE, TUV
Form: Wall Mount (Class II)
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 1.875A
Input Connector: NEMA 1-15P
Region Utilized: North America
No Load Power Consumption: 75mW
Power (Watts): 90 W
Standard Number: 60335-1; 60601-1; 62368-1
на замовлення 25 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
NGE90U48-P1J NGE90U48-P1J Виробник : Mean-Well USA, Inc. nge90-spec.pdf Plug-In Adapter Single-OUT 48V 1.875A 90W
на замовлення 2 шт:
на замовлення 9 шт:
Мінімальне замовлення: 5
на замовлення 2 шт: