Продукція > ONSEMI > NGTB15N120LWG
NGTB15N120LWG
NGTB15N120LWG onsemi
NGTB15N120LWG.pdf
Виробник: onsemi
Description: IGBT TRENCH FS 1200V 30A TO-247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.2V @ 15V, 15A
Supplier Device Package: TO-247-3
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 72ns/165ns
Switching Energy: 2.1mJ (on), 560µJ (off)
Test Condition: 600V, 15A, 15Ohm, 15V
Gate Charge: 160 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 30 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A
Power - Max: 229 W
на замовлення 4987 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 170
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT TRENCH FS 1200V 30A TO-247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.2V @ 15V, 15A, Supplier Device Package: TO-247-3, IGBT Type: Trench Field Stop, Td (on/off) @ 25°C: 72ns/165ns, Switching Energy: 2.1mJ (on), 560µJ (off), Test Condition: 600V, 15A, 15Ohm, 15V, Gate Charge: 160 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 30 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A, Power - Max: 229 W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NGTB15N120LWG NGTB15N120LWG Виробник : ON Semiconductor ngtb15n120l-d.pdf Trans IGBT Chip N-CH 1200V 30A 229W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
на замовлення 930 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 223
Мінімальне замовлення: 223
NGTB15N120LWG NGTB15N120LWG Виробник : onsemi NGTB15N120L_D-2317963.pdf IGBT Transistors 1200V/15A IGBT LPT TO-247
на замовлення 166 шт:
NGTB15N120LWG Виробник : ONSEMI ONSM-S-A0013669963-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - NGTB15N120LWG - IGBT, 1200V, 15A, FS1, TO-247-3
tariffCode: 85412900
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
на замовлення 930 шт:
NGTB15N120LWG NGTB15N120LWG Виробник : onsemi NGTB15N120LWG.pdf Description: IGBT TRENCH FS 1200V 30A TO-247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Input Type: Standard
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 72ns/165ns
Gate Charge: 160 nC
Part Status: Obsolete
Power - Max: 229 W