NGTB15N60R2FG
NGTB15N60R2FG ON Semiconductor
ngtb15n60r2fg-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Trans IGBT Chip N-CH 600V 24A 54W 3-Pin(3+Tab) TO-220F-3FS Tube
на замовлення 673 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 343
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 600V 24A TO-220F-3FS, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 175°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 95 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 15A, Supplier Device Package: TO-220F-3FS, Td (on/off) @ 25°C: 70ns/190ns, Switching Energy: 550µJ (on), 220µJ (off), Test Condition: 300V, 15A, 30Ohm, 15V, Gate Charge: 80 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 24 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 60 A, Power - Max: 54 W.
Інші пропозиції NGTB15N60R2FG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NGTB15N60R2FG NGTB15N60R2FG Виробник : ON Semiconductor NGTB15N60R2FG-D-1813302.pdf IGBT Transistors RC2 IGBT 15A 600V
на замовлення 369 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
NGTB15N60R2FG Виробник : On Semiconductor ngtb15n60r2fg-d.pdf IGBT 600V 24A 54W Through Hole TO-220F-3FS Група товару: Транзистори Од. вим: шт
товару немає в наявності
NGTB15N60R2FG NGTB15N60R2FG Виробник : onsemi ngtb15n60r2fg-d.pdf Description: IGBT 600V 24A TO-220F-3FS
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 95 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 15A
Supplier Device Package: TO-220F-3FS
Td (on/off) @ 25°C: 70ns/190ns
Switching Energy: 550µJ (on), 220µJ (off)
Test Condition: 300V, 15A, 30Ohm, 15V
Gate Charge: 80 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 24 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 60 A
Power - Max: 54 W