NGTB40N60L2WG
NGTB40N60L2WG ON Semiconductor
ngtb40n60l2w-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Trans IGBT Chip N-CH 600V 80A 417W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
на замовлення 479 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 96
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT TRENCH FS 600V 80A TO-247-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 73 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.61V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: TO-247-3, IGBT Type: Trench Field Stop, Td (on/off) @ 25°C: 98ns/213ns, Switching Energy: 1.17mJ (on), 280µJ (off), Test Condition: 400V, 40A, 10Ohm, 15V, Gate Charge: 228 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 80 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 160 A, Power - Max: 417 W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NGTB40N60L2WG NGTB40N60L2WG Виробник : ON Semiconductor ngtb40n60l2w-d.pdf Trans IGBT Chip N-CH 600V 80A 417W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
на замовлення 1583 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 96
NGTB40N60L2WG NGTB40N60L2WG Виробник : ON Semiconductor NGTB40N60L2W_D-1813068.pdf IGBT Transistors 600V/40A FAST IGBT FSII T
на замовлення 6 шт:
NGTB40N60L2WG Виробник : ONSEMI ONSM-S-A0013302803-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - NGTB40N60L2WG - 600V-40A FAST IGBT FSII T
tariffCode: 85412900
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
на замовлення 840 шт:
Мінімальне замовлення: 30
NGTB40N60L2WG Виробник : ON Semiconductor ngtb40n60l2w-d.pdf
NGTB40N60L2WG NGTB40N60L2WG Виробник : onsemi ngtb40n60l2w-d.pdf Description: IGBT TRENCH FS 600V 80A TO-247-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 73 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.61V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: TO-247-3
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 98ns/213ns
Switching Energy: 1.17mJ (on), 280µJ (off)
Test Condition: 400V, 40A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 228 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 80 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 160 A
Power - Max: 417 W