NGW30T65M3DFPQ
NGW30T65M3DFPQ Nexperia USA Inc.
NGW30T65M3DFP.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: NGW30T65M3DFP/SOT429-2/TO247-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 105 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.8V @ 15V, 30A
Supplier Device Package: TO-247-3L
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 16ns/137ns
Switching Energy: 790µJ (on), 420µJ (off)
Test Condition: 400V, 30A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 89 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 57 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 90 A
Power - Max: 199 W