NGW75T65M3DFPQ
NGW75T65M3DFPQ Nexperia USA Inc.
NGW75T65M3DFP.pdf
Виробник: Nexperia USA Inc.
Description: NGW75T65M3DFP/SOT429-2/TO247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 124 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.8V @ 15V, 75A
Supplier Device Package: TO-247-3L
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 44ns/305ns
Switching Energy: 2.79mJ (on), 1.39mJ (off)
Test Condition: 400V, 75A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 262 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 80 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 225 A
Power - Max: 529 W