NHUMB10X
NHUMB10X Nexperia
nhumb10_13_9_ser.pdf
Виробник: Nexperia
Trans Digital BJT PNP 80V 0.1A 350mW 6-Pin TSSOP T/R Automotive AEC-Q101
на замовлення 180477 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRANS PREBIAS 2PNP 80V 6-TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: 2 PNP - Pre-Biased (Dual), Power - Max: 350mW, Current - Collector (Ic) (Max): 100mA, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 80V, Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 100mV @ 500µA, 10mA, Current - Collector Cutoff (Max): 100nA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 10mA, 5V, Frequency - Transition: 150MHz, Resistor - Base (R1): 2.2kOhms, Resistor - Emitter Base (R2): 47kOhms, Supplier Device Package: 6-TSSOP, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
NHUMB10X NHUMB10X Виробник : Nexperia USA Inc. NHUMB10_13_9_SER.pdf Description: TRANS PREBIAS 2PNP 80V 6-TSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Power - Max: 350mW
Current - Collector (Ic) (Max): 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 80V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 100mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max): 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 10mA, 5V
Frequency - Transition: 150MHz
Resistor - Base (R1): 2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2): 47kOhms
Supplier Device Package: 6-TSSOP
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Кількість Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Power - Max: 350mW
Frequency - Transition: 150MHz
Resistor - Base (R1): 2.2kOhms
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q101
Мінімальне замовлення: 16
NHUMB10X NHUMB10X Виробник : Nexperia NHUMB10_13_9_SER.pdf Bipolar Transistors - BJT SOT363 80V PNP/PNP RET BJT