NLDD-1200HW
NLDD-1200HW MEAN WELL
NLDD-H.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; Uin: 10÷56VDC; Uout: 6÷46VDC; Iout: 1200mA; cables
Output voltage: 6...46V DC
Output current: 1.2A
Mounting: cables
Operating temperature: -40...50°C
Input voltage: 10...56V DC
Type of converter: DC/DC
Converter features: PWM dimming; remote ON/OFF control
Body dimensions: 32.1x20.5x12.5mm
Number of outputs: 1
Efficiency: 95%
Manufacturer series: NLDD
Application: LED
Protection: overheating OTP; short circuit protection SCP
на замовлення 25 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - NLDD-1200HW - LED-Treiber, DC/DC-Wandler, LED-Beleuchtung, NLDD-H Series, 60 W, 46 VDC, 1.2 A, PWM, tariffCode: 85044095, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, max.: 46VDC, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Ausgangsstrom: 1.2A, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Einstellbar, DC/DC-Wandlermontage: Chassis, Dimmsteuerung: PWM, Eingangsspannung, max.: 56VDC, euEccn: NLR, Eingangsspannung, min.: 10VDC, Produktpalette: NLDD-H Series, productTraceability: No, Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung, Ausgangsleistung, max.: 60W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Features: Remote On/Off, OVP, SCP
Size / Dimension: 1.26" L x 0.80" W x 0.49" H (32.0mm x 20.3mm x 12.4mm)
Voltage - Output: 6 ~ 52V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 59V
Approval Agency: CE, EAC
Efficiency: 95%
Topology: Buck
Current - Output (Max): 1.2A
Dimming: PWM
Voltage - Input (Min): 10V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 137 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
на замовлення 70 шт:
NLDD-1200HW NLDD-1200HW Виробник : MEAN WELL 3965052.pdf Description: MEAN WELL - NLDD-1200HW - LED-Treiber, DC/DC-Wandler, LED-Beleuchtung, NLDD-H Series, 60 W, 46 VDC, 1.2 A, PWM
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 46VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.2A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
DC/DC-Wandlerausgang: Einstellbar
DC/DC-Wandlermontage: Chassis
Dimmsteuerung: PWM
Eingangsspannung, max.: 56VDC
euEccn: NLR
Eingangsspannung, min.: 10VDC
Ausgangsleistung, max.: 60W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 9 шт:
Мінімальне замовлення: 2
NLDD-1200HW NLDD-1200HW Виробник : Mean-Well USA, Inc. nldd-h-spec.pdf DC/DC LED Power Supply 60W Single 5-Pin
на замовлення 97 шт:
Мінімальне замовлення: 21
товару немає в наявності
NLDD-1200HW NLDD-1200HW Виробник : MEAN WELL NLDD-H-spec.pdf DC/DC для LED, Вхід: 10-56VDC, Вихід: 1200mA, 6…46VDC, -40...+50 C, wire style Група товару: DC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
NLDD-1200HW NLDD-1200HW Виробник : MEAN WELL NLDD-H-spec.pdf DC/DC для LED, Вхід: 10-56VDC, Вихід: 1200mA, 6…46VDC, -40...+50 C, wire style Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт